O výrobcích EPON

Hlavní prvek přenosové části metropolitní sítě tvoří singlemodové optické vlákno. Užití tohoto přenosového média si vyžádala přenosová technologie dosahující extrémně vysokých přenosových rychlostí. Další vlastností podporující použití optického vlákna je nejoptimálnější možná odolnost vůči jakémukoliv rušení. Vysoká životnost optického vlákna má společně s neomezenou šířkou přenosového pásma přímý vliv na příznivý koeficient ochrany investic.

fiber cabel

FTTH (Fibre To The Home) - optické vlákno do domu:
Co vlastně znamená pojem optické vlákno? Představme si cylindrickou opticky transparentní strukturu schopnou vést světelný signál s nízkými ztrátami a vysokou přenosovou rychlostí. V polovině 70. let minulého století se začalo užívat optického vlákna jako fyzického média k telekomunikačním přenosům. V posledních 30ti letech optická vlákna nahradila metalické kabely v páteřních dálkových sítích, přípojkách bank, podniků, institucí... a v metropolitních sítích. Již 5 let se optické vlákno velice začíná
používat při připojení koncových uživatelů - domů, bytů, domácností... elektronické sítě. Jistě vás zajímají PŘEDNOSTI optického vlákna... Jednou z výhod je téměř neomezená přenosová kapacita teoreticky až několik stovek THz.
Současné přenosové optické páteřní sítě pracují s přenosovou kapacitou menší, než je tato maximálně využitelná přenosová rychlost. Bez problému můžeme říci, že optické vláknové přípojky nepotřebují v budoucnu zdokonalovat,
jako např. ethernetové kabeláže... Druhá důležitá vlastnost optického vlákna je velmi nízká ztrátovost. Nízký útlum optického vlákna zapříčiní přenášení signálu bez jeho zesílení na vzdálenosti 40 až 160 km.
Z jednoho nebo několika málo uzlových bodů je tak možno obsloužit zákazníky vzdálené např. až několik desítek km. Tento nízký útlum optického vlákna umožňuje výkonově dělit signál mezi několik uživatelů pomocí vláknových odbočnic.
Řešení s optickými vlákny se užívá pro zákazníky, kteří chtějí přenášet velká množství dat na velké vzdálenosti. Téměř celá síť už běží po optice, ale stále zůstával staromódní měděný kabel. My umožníme připojení koncového uživatele
právě prostřednictvím optického vlákna. Díky tomu lze přenášet velmi rychle velká množství dat až do počítače v domácnosti a zavádět tak služby, na něž až donedávna nebylo možné ani pomyslet.

Výhody optické vláknové přípojky:
Neomezené množství přenášeních dat
Nemožnost zarušení jako u Wi-Fi
Velmi obtížný odposlech
Optická vlákna umožní nasazení nových aplikací
Ve vyspělých zemích jsou optická vlákna již samozřejmostí stejně jako elektrická a vodovodní přípojka. Možnost dělení výkonu mezi uživatele a snížení potřebného počtu vláken, převaděčů a konektorů Vy, coby koncový uživatel, jste připojený do několika různých sítí (máte telefonní linku, Internet, kabelovou televizi. Internet může být ADSL, dial-up nebo po kabelu). Všechny tyto služby platíte - většinou samostatně různým poskytovatelům. Díky optickému vláknu však může být veškerý servis na jediné infrastruktuře. Doma budete mít krabičku, do které zapojíte vše, v mnohem větších výkonech a rychlostech než dosud - a také levněji!

EPON

Kategorie: O Eponu

EPON levnější než ethernet 

Rádi by jsme Vám touto cestu chtěli přinést mnokrát vyzkoušené řešení ( levné ), které umí kombinovt mnoho služeb např. DVB-T/C, IPTV,Internet po jednom fyzickém vedení . Na tomto specialozovaném webu najdete všechny aktivní prvky pro stavbu takové sítě včetně funkčního návrhu sítě. Věškeré produkty, které zde najdete jsou od renomovaných dodavatelů z celého světa. Veškeré zákaznické projekty tedy řesíme přímo s dodavatelem technologie, tak aby vždy byla zvolena optimální varianta řešení. 

Pokud si chcete vyzkoušet zmiňovaný HW, poskytneme Vám celé DEMO pro přenos TV + Internetu. 

Číst dál...